טיולים בתל אביב על אופניים חשמליות

טיולים מומלצים עם אופניים חשמליים בתל אביב

אופניים חשמליות הן לא רק פתרון תחבורתי מעולה – זול, נגיש, מדלג על הפקקים ומשכיח מצוקות חנייה, ידידותי לסביבה וגם בריא מאוד – אלא גם דרך נהדרת לצאת לטייל, ובפרט במרחבים האורבניים.

תל אביב היא דוגמה מצוינת לעיר שמאירה פניה לרוכבי האופניים החשמליות (ולרוכבי אופניים בכלל): ברחבי העיר נסללו בשנים האחרונות עשרות קילומטרים של שבילי אופניים, שמאפשרים לכל המדוושים להגיע בקלות ובנוחות לחלק גדול מהאתרים המרכזיים בה, ובין השאר ליהנות מטיולים כיפיים.

כלי התחבורה הזה הופך להיות יותר ויותר פופולארי מיום ליום וישנן שתי דרכים עיקריות לצאת לטיול אופניים חשמליות בתל אביב: האחת לחפש סיור מאורגן ומודרך, והשנייה פשוט לבחור מסלול בכוחות עצמכם ולצאת לדרך – ואם לא לכל משתתפי הטיול יש באמתחתם זוג אופניים חשמליות הרי שתמיד ניתן לשכור אחד, שכן תל אביב משופעת באפשרויות השכרת אופניים ממונעים (כמו גם רגילים).

פארק הירקון

פארק הירקון הוא לא הריאה הירוקה האטרקטיבית ביותר בחלק הצפוני של תל אביב, אלא גם מקום נהדר לטיולי אופניים, שכן בדרך זו ניתן לחוות את כל האטרקציות שלצד הנהר, משפך רידינג במערב דרך האזור של גני יהושע, שבע טחנות, יער בראשית ויער ראש ציפור (האתרים האחרונים כבר נמצאים בשטח השיפוט של רמת גן) ולמעשה ניתן להמשיך גם עוד יותר מזרחה אל המקומות בהם הירקון הופך פראי מעט יותר.

הטיילת

מקום פופולרי נוסף לטיולי אופניים חשמליות בתל אביב, כמו גם לטיולים על גבי כלי רכב עדכניים נוספים כמו סגווי, הוא הטיילת המשתרעת לאורך רוב חוף הים של העיר שצמחה מן החולות. לאורך הטיילת ישנם לא מעט לוקיישנים מלבבים ובהם חוף מציצים, נמל יפו וגם בחלק הצפוני של תל אביב ניתן ליהנות מהטיילת המשמחת.

שדרות רוטשילד

שדרות רוטשילד כמו נוצרו לטובת טיולי אופניים בתל אביב. מהבימה שבחלק הצפון מזרחי ועד לשפיץ הדרום-מערבי שלהן, מתחת למגדלים החדשים בואכה נווה צדק, ישנו שביל אופניים שעליו ניתן לרכב בנוחות ונינוחות (וגם בצל!), לפגוש אינספור אנשים, ליהנות מהפוגה מרעננת בקיוסקים הקסומים או בבתי הקפה והמסעדות הרבים הפזורים לאורך השדרה, לבקר באתרים היסטוריים דוגמת בית העצמאות (רוטשילד 16) ועוד.

נווה צדק

אמנם לא מדובר במקום האופטימלי לרכיבה על אופניים אולם גם כך כדאי לכלול בדרך כזו או אחרת את השכונה הציורית בכל טיול בתל אביב.

פארק וולפסון

גם בחלקה הדרום מזרחי של תל אביב תמצאו ריאה ירוקה מלבבת עד מאוד, פארק וולפסון. זוהי גם הנקודה הגבוהה ביותר בעיר המישורית, 57 מטר מעל לפני הים.

שטחו של הפארק הוא כ-100 דונם, ותמצאו בו מרבדי דשא רחבי ידיים, מגרשי משחקים, שטחים המיועדים לפיקניקים (חלק בלתי נפרד מכל טיול שמכבד את עצמו) וגם אגם חביב. עוד נמבפארק וולפסון הפסל המפורסם של דני קרוון, “כיכר לבנה”.

פארק אריאל שרון

למי שלא חושש מפני דיווש ממושך יותר, ניתן לכלול בטיול אופניים חשמליות בתל אביב גם את פארק אריאל שרון. האתר ששוכן במקום בו התנשאה בעבר גבעת הזבל הגדולה חיריה מהווה הוכחה נהדרת לכמה יפה יכול להיות כדור הארץ אם מקדישים תשומת לב לאיכות הסביבה ומזכיר לנו את האחת הסיבות למה אופניים חשמליות הן כה חשובות.

לסיכום, למרות שתושבי תל-אביב רבים נוטים לרכוש אופניים חשמליות בעיקר בשביל לחסוך מעצמם הוצאות החזקת רכב וצורך להתמודד עם פקקים בדרך לעבודה ובדרך חזור הביתה, מדובר בכלי תחבורה נוח שכיף לבלות איתו גם בשעות הפנאי.

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה