פנאי ובילוי באמצעות אופניים חשמליות

כל מי שמחפשים אחר דרך מהנה להעביר את סופי השבוע שלהם, אם בעיר או מחוצה לה, יכולים כעת לעשות זאת באמצעות אופניים חשמליות חדישות. על מה מדובר וכיצד נהנים מכך – במאמר הבא.

ישראלים רבים מחפשים מדי סוף שבוע אחר דרכי בילוי מהנות עבורם ועבור בני משפחתם ובעיקר ילדים ובני נוער. המטרה היא מיצוי של סוף השבוע כחוויה משפחתית כשהמטרה היא יציאה מהבית לפעילות כלשהי.

אחת הדרכים המהנות שרבים אימצו בעת האחרונה היא זו של רכיבה על גבי אופניים מחוץ לעיר ואם אפשר אז בחיק הטבע או בשבילים המיועדים לכך במקומות המובילים לנוף יפה או צפיה בטבע כפי שהוא.

החידוש בתחום זה הגיע בזכותן של אופניים חשמליות שצוברות עוד ועוד חובבי אופניים ברחבי הארץ ומתאימות בצורה ניפלאה לבילוי שכזה, בילוי מהנה ובדרך קלילה וללא מאמץ רב, תוך כדי אפשרות לגמוע מרחקים רבים ונסיעה בשבילים שאינם מתאימים לכלי רכב אחרים.

מהן אופניים חשמליות?

אופניים חשמליות הן אופניים לכל דבר מבחינת גודל ומראה, למעט העובדה שהן בעלות מנוע חשמלי המאפשר לרכב עליהן ללא מאמץ ועל ידי פרקי זמן קצרים של דיווש שנועד להטעין את המנוע ולאפשר רכיבה ללא דיווש לאורך מאות מטרים ואף מספר קילומטרים לעתים.

האפשרות לרכב לאורך קילומטרים במהירות של 25 קמ”ש (מגבלת החוק לאופניים חשמליות), כאשר מרבית הרכיבה היא ללא דיווש ומאמץ, מתאימה עבור מרבית הישראלים, הן מבוגרים והן צעירים, שבדרך אחרת לא היו יכולים לצאת לחיק הטבע באופן שכזה אם מטעמי בריאות או כושר גופני ירוד.

מי רשאי לרכב על אופניים חשמליות?

אופניים חשמליות עברו מספר תקנות חוקתיות בעת האחרונה עם קצב התגברות המכירות בכל רחבי הארץ של כלי תחבורה זה (מעל 120,000 אופניים נימכרו בארץ!). כיום הרכיבה מותרת לכל מי שהוא בן 14 ומעלה על גבי שבילים מסומנים ולכל מי שהוא מעל גיל 16 על כבישים.

הרכיבה היא כמובן תחת כל חוקי התנועה הרגילים ובהתאם לתמרורים. האכיפה מבוצעת על ידי המשטרה, כמו אכיפה של כל כלי תחבורה אחר.

כיצד רוכשים אופניים חשמליות?

אופניים חשמליות נימכרות כיום כמעט בכל חנויות הואפניים המוכרות כמו גם באינטרנט באתרים של חנויות האופניים הללו או חנויות המתמחות בכך.

חשוב לרכוש אופניים שכאלו בדיקו כמו רכישה של כל אופניים רגילות, תוך כדי בדיקה של התאמת הגובה ומבנה האופניים ביחס לרוכב המיועד והתאמה של גלגלי האופניים לגודל שלהם.

מעבר לכך חשוב לרכוש אופניים העשויות טיטאניום שמפחית את המשקל שלהן לכזה שנח להרים בידיים למרות המנוע המותקן בהם וגם עמיד יותר לחיק הטבע. אופניים מתקפלות שחוסכות מקום ונוחות לנשיאה בכלל עדיפות.

לסיכום נציין שחשוב לערוך השוואת מחירים ואם רוכשים כמה זוגות לכל בני המשפחה לבקש הנחה ומחיר מיוחד כמובן ☺

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה