כלי התחבורה האורבני של המאה ה-21!

אופניים חשמליות הן כלי התחבורה המושלם להתניידות במרחבים אורבניים, אבל למעשה הן הרבה יותר מפתרון תחבורתי יעיל, מהיר ונוח. האופניים החשמליות הן תרבות, נחת ואדרנלין. הן מתאימות לאופי הישראלי הישיר, החם והלא פורמלי, ובאופן כללי – השימוש באופניים עם מנוע הוא חוויה מהנה מאוד.

תפקידנו במגנום הוא לספק לכם את דגמי האופניים החשמליות הטובים ביותר!

למה גם לכם כדאי לעבור לאופניים חשמליות?

אופניים חשמליות (או חשמליים; אמנם, מבחינת האקדמיה ללשון – “אופניים” שייכות למין זכר, אבל רבים מאתנו מתייחסים לאופניים דווקא בלשון נקבה) מעניקות חוויה מהנה ומאפשרות הגעה מהירה ונוחה לכל מקום בעיר. כמו כן, תוכלו תמיד לקחת אותן אתכם ברכבת או באוטובוס ולרכב עליהן בכל מקום. יתרה מכך – יש כאלה שטוענים שהאופניים הממונעות הן הדבר הטוב ביותר שיכול לקרות לכדור הארץ – ומאחר שנכון לעכשיו זהו הכוכב היחיד שאנחנו יכולים לחיות עליו, הרי שזהו שיקול שאי אפשר לזלזל בו.

ואכן, רבים וטובים כבר זיהו את האיכויות הכובשות של האופניים החשמליות והצטיידו בהן: אם בשנת 2010 נמכרו בארץ רק כ-1,200 זוגות אופניים חשמליות, הרי שב-2014 – השנה שבה נכנסו לתוקף התקנות שאפשרו למכור אופניים חשמליות ולרכב עליהן באופן חוקי – נמכרו 72,000 זוגות. גם ב-2015 וב-2016 נמשכה מגמת הביקוש הנרחב. זה לא יכל להיות אחרת, אם חושבים על היתרונות הרבים של כלי התחבורה היעילים והחסכוניים האלה. והכי חשוב – פשוט כיף לרכב עליהן!

היתרונות הראשיים של אופניים חשמליות

זה נוח, מהיר ויעיל

אופניים חשמליות מהוות בימינו את כלי התחבורה הנוח, המהיר והיעיל ביותר להתניידות בתוך הערים, והן נהנות משורת יתרונות משמעותיים על פני כל סוגי כלי הרכב האחרים ושאר דרכי ההתניידות.

פחות מאמץ בזמן הרכיבה

ביחס לאופניים רגילות, נהנות האופניים בעלות מנוע העזר מיתרון משמעותי, שהוא המאמץח הנמוך יותר משמעותית מצד הרוכב. אמנם, על-מנת שהמנוע ייכנס לפעולה – יש לדווש מעט, אך בסך הכל – לא נדרשת השקעה פיזית של ממש ביצירת התנועה, והחוויה היא של שיוט נינוח על גבי האופניים, כשהמנוע מבצע את רוב העבודה.

יתרון זה מורגש במיוחד בימי הקיץ החמים והלחים, כשההבדל בין דיווש על אופניים רגילות לבין דיווש על אופניים חשמליות מתבטא בכמות הזיעה ובמידת הרטיבות של הבגדים (שנותרים יבשים, כשבוחרים בגרסה החשמלית הכיפית).

אין פקקים!

כשרוכבים על אופניים – אין יותר פקקים. זאת אומרת, הפקקים עצמם עדיין קיימים (והם אף עלולים להתעצם ולהתארך, בשל הגידול באוכלוסייה), אולם העובדה שמאות מכוניות תקועות בפקק – כלל לא מפריעה לרוכבים, שממשיכים לנוע במהירות הרגילה וליהנות מחופש ושלווה. זה יתרון משמעותי על פני נהיגה במכונית, שמטבעה – הופכת להיות מעצבנת, כשאנחנו תקועים בפקק.

תמיד יש חניה

יתרון משמעותי נוסף של האופניים החשמליות על פני המכונית – זה העובדה שתמיד יש חניה, ובדיוק ביעד אליו תרצו להגיע. למעשה, מחקרים שונים שבחנו את החלופות השונות של התניידות עירונית – מצאו כי כשלוקחים בחשבון גם חיפוש אחרי חניה, הגעה ממקום החניה ליעד האמיתי (כולל בזבוז זמן בפקקים וכו’), הרי שזמן ההגעה באופניים חשמליות ובמכונית הוא זהה.

לא פחות חשוב: אופניים חשמליות עוזרות לכם לחסוך כסף

גם על פני קטנועים ואופנועים – יש לאופניים ממונעות יתרון חשוב: חיסכון ניכר בכסף. העלות הנמוכה הרבה יותר (הן של הרכישה והן של השימוש השותף) הופכת את האופניים לכדאיות יותר גם ביחס למכוניות, במיוחד עבור מי שגר בעיר.

4 גורמים לכדאיות כלכלית של רכיבת אופניים חשמליות

  • מחיר נמוך לעומת זה של כלי הרכב – אופניים חשמליות עולות ברוב המקרים כמה אלפי שקלים, כשניתן למצוא דגמים איכותיים גם בפחות מ-3,000 ש”ח. רכישת קטנוע או אופנוע מחייבת היפרדות מלפחות 10,000 ש”ח וברוב המקרים אפילו יותר וכמובן שקניית מכונית כבר מצריכה משאבים כספיים בסקאלה אחרת לגמרי.
  • הוצאות ביטוח (החזקת מכונית או אופנוע כרוכה בביטוח יקר. אופניים חשמליות – לא חובה לבטח)
  • עלות אפסית לכל ק”מ – אופנועים ומכוניות זקוקים לדלק, שמחירו גבוה. הטענת הסוללה באופניים חשמליות – מגדילה מעט את צריכת החשמל, אולם לא באופן משמעותי.
  • טיפולים – הטיפולים באופנועים ומכוניות, הן אלה השוטפים והן כשמתרחשת תקלה, הינם יקרים הרבה יותר מתחזוקתם של אופניים חשמליות.

למי מותר לרכב על אופניים חשמליות, ובאילו תנאים?

התקנות המסדירות את נושא המכירה של האופניים החשמליות והרכיבה עליהן, נכנסו לתוקף רק ב-1.9.2014, כשעד אז – התחום היה למעשה פרוץ. בשנת 2016 התקבל עדכון משמעותי, בעיקר בשל הגידול המהיר במספרן של האופניים הממונעות, כשלמרבה הצער – בעקבות זאת חל גידול גם במספר התאונות, בעיקר כאלה שנגרמו עקב המפגשים הבלתי נעימים עם הולכי רגל, על מדרכות.

נכון להיום – הרכיבה על אופניים חשמליות מותרת אך ורק לבני 16 ומעלה. מבחינת המקומות בהם ניתן לרכב על עליהן – הרי שאלו הם הכבישים ושבילי האופניים הייעודיים. חל איסור מבחינת החוק לרכב על מדרכות. עוד חובה היא חבישת קסדה, כמו כן – אסור לדבר בטלפון סלולרי תוך כדי הרכיבה.

הרכיבים העיקריים של אופניים חשמליות

הרכיבים העיקריים של אופניים חשמליות הם:

  • מנוע
  • סוללה – היא זו שמאפשרת את פעולת המנוע. ישנה חשיבות רבה לאיכות הסוללה מבחינת טווח הנסיעה המקסימלי בין הטענה להטענה, משך ההטענה ותוחלת החיים של הסוללה.
  • בקר – ניתן להגדיר אותו כ”מוח” של האופניים.
  • מצערת תאוצה – הידית שמאפשרת להפעיל את המנוע ללא דיווש.
  • פנסים, מחזירי אור, פעמון/צופר, בלמים – כפי שיש בכל סוגי האופניים.

עוד כדאי לדעת כי ישנן גם אופניים חשמליות מתקפלים, שמצוידות במנגנון קיפול.

מה מייחד את האופניים החשמליות של מגנום?

האופניים החשמליות של מגנום נולדו ב-2006, ובאופן לא מפתיע – זה קרה בעקבות פקק תנועה מסויט במיוחד, שהוביל להבנה כי תוך שנים לא רבות – יהיה קשה עד בלתי אפשרי להתנייד בעיר בחופשיות ובאופן יעיל באמצעות מכונית, שלא לדבר על הדלק היקר ועל זיהום האוויר שפוגע בכולנו.

שימי ויסקובסקי, שבמוחו נוצרה מגנום, היה הראשון שהניע את התהליך. הוא החל ליצור ולייצר מספר דגמים ראשוניים וחדשניים של אופניים חשמליות, ומשם הכל התגלגל במהירות, תוך שמירה על השילוב הייחודי בין טכנולוגיה, סגנון חיים, חופש ואהבה. כיום מיוצרים הדגמים הייחודיים של מגנום בגרמניה, כך שאל היצירתיות הישראלית חוברת בקרת האיכות הגרמנית, הקפדנית.

התוצאה של השילוב הנ”ל היא אופניים שאפשר לרכב עליהן בראש שקט, בזכות הבטיחות המרבית. אופני מגנום ממלאות את ייעודן במשך שנים רבות, בזכות רמת העמידות הגבוהה שלהן. והכי חשוב – פשוט כיף לרכב עליהן!