אופניים חשמליות ומדרכות – התנגשות בלתי נמנעת?

האופניים החשמליות הן אחד מכלי הרכב עם הכי הרבה יתרונות: בתוך העיר תוכלו להגיע בעזרתן לכל מקום באותה מהירות כמו מכונית (כשמשקללים פקקים, חיפוש אחר חנייה והגעה ממקום החנייה אל היעד לכשעצמו), הן לא זקוקות לדלק יקר (ומזהם!), הן מפעילות את השרירים אבל לא יותר מדי (נדרש דיווש מינימלי על מנת שהמנוע ייכנס לפעולה, אולם כמובן שלא מתאמצים ומזיעים כמו באופניים רגילות) ובאופן כללי מדובר בפיתרון תחבורתי מתקדם ומומלץ.

יחד עם זאת רוכבי אופניים חשמליות נתקלים גם בבעיה והיא – איפה לרכב עליהן.

על פי החוק, נכון לקיץ 2015, בני 16 ומעלה יכולים לדווש על אופניים בעלות מנוע בכבישים ובשבילי האופניים, ואילו בני 14-16 רשאים לרכב על כלי התחבורה הכל כך נוח ויעיל אך ורק בשבילים הייעודיים לכך. לו היו מספיק שבילי אופניים בכל ערי ישראל מן הסתם לא הייתה בעיה, אך למרבה הצער אין זה המצב, ועל כן מרגישים רוכבי אופניים חשמליות רבים (כולל המבוגרים שחוששים לרכב בכבישים) כי אין להם ברירה אלא לעלות גם על המדרכות, למגינת ליבם של הולכי הרגל.

המפגש בין הולכי רגל לבין כלי רכב שנע במהירות של 25 קמ”ש עלול להיות לא נעים, ולמרבה הצער כבר הוביל ללא מעט תאונות דרכים עם נפגעים. המשטרה אמנם מצהירה כי תגביר את האכיפה, אולם בפועל נכון לעכשיו ההתנגשות עדיין בלתי נמנעת ויש לקוות כי הרשויות תתעוררנה במהרה – גם כדי להקצות עוד שבילים לרוכבי האופניים וגם כדי למנוע מהם לעלול על מדרכות.

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה