בחירת אופניים חשמליות

האופניים החשמליות הופכות את ההתניידות לקלה ומהנה – וגם בחירת הזוג המתאים לכם ביותר היא תהליך מהנה, שכן בזכות המבחר הרחב של הדגמים כל אחד יכול למצוא בדיוק את מה שהוא רוצה וצריך. כדי שהבחירה תהיה גם קלה, הנה מספר דגשים בדרך להחלטה מיטבית ודיווש כיפי:

קודם כל, אל תתפשרו על אופניים לא תקניים

בחירת אופניים חשמליות מעמידה בפני חלקנו פיתוי לא פשוט: לרכוש אופניים מהירות יותר מהמותר על פי חוק (25 קמ”ש) ובעלות מנוע עוצמתי יותר ממה שהחוק מאפשר (250 וואט).

הפיתוי מובן, אבל אנחנו ממליצים לכם בחום לא להתפתות. פשוט לא.

ראשית, האכיפה כנגד אופניים חשמליות לא חוקיות הולכת ומתגברת ואתם עלולים למצוא את עצמכם בסיטואציות מאוד לא נעימות כולל החרמת האופניים, ושנית, גם אופניים שעומדות בתקן יובילו אתכם בנוחות ובזריזות אל כל יעד שתרצו – כך שבאמת אין טעם לעבור על החוק.

כמה קילומטרים אתם מתכננים לגמוא מדי יום?

היתרון העיקרי של אופניים חשמליות הוא כמובן היותן חשמליות, אבל צריך לזכור שהמנוע פועל רק כל עוד הסוללה לא התרוקנה… מסיבה זו רצוי להשקיע בסוללה איכותית, ובפרט חשוב לעשות זאת אם השימוש המתוכנן באופניים כולל קילומטרים רבים יחסית מדי יום.

סוללה איכותית היא כזו המתאפיינת ב-36V והמהדרין יבחרו גם בדגם של 48V. אם השימוש שלכם באופניים החשמליות צנוע בהיקפו, אז גם דגמים עם סוללה של 24V יהוו פיתרון מתאים עבורכם, ובכל מקרה מבחינת סוג הסוללה האופציה הטובה ביותר היא ליתיום, בזכות תוחלתה חיים הארוכה שלה.

משקל האופניים

עוד פרמטר חשוב מבחינת השימוש ועל כן כזה שיש לייחס לו משקל נכבד בעת בחירת אופניים חשמליות הוא משקלן.

בפרט כדאי לבחור דגמים קלים יחסית אם אתם למשל גרים בקומה שלישית בלי מעלית ומתעתדים לאחסן את האופניים בבית, אבל בכל מקרה קחו בחשבון שישנן לא מעט סיטואציות בהן תרצו לשאת את האופניים בידיים. דגמים בעלי שלדת אלומיניום נהנים הן מחוזק ועמידות והן ממשקל קל יחסית, בזכות איכויותיו של האלומיניום.

מתקפלות או לא מתקפלות?

ישנם דגמים של אופניים חשמליות שניתן לקפל אותם בקלות ובפשטות – יתרון חשוב בעיקר למי שרוצה להתנייד עם האופניים גם בתחבורה ציבורית ובפרט ברכבות. אמנם אופציית הקיפול תמיד מתקבלת בברכה, אולם אם השימוש העתידי שלכם לא אמור לכלול נסיעה בתחבורה ציבורית, בהחלט אפשר לוותר על ההשקעה הנוספת.

 

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה