טיפול באופניים חשמליות

אמנם יחסית למכוניות או אופנועים, השמירה על האופניים בעלות המנוע היא יחסית פשוטה, ובסך הכל, על אף העובדה כי מותקנות בהן מערכות חשמליות מתקדמות מאוד, אופניים אלה נהנות מעמידות ואמינות גבוהות מאוד – ובכל זאת חשוב להשקיע גם בטיפול בהן ובתחזוקה השוטפת, כך שהן יאריכו ימים ויספקו לכם את האפשרות להתנייד בקלות, במהירות ובנוחות.

כיצד תגנו על המערכת החשמלית?

טיפול באופניים חשמליות חייב קודם כל לספק הגנה למערכת החשמלית, שכן זו, באופן טבעי, הינה החלק הרגיש ביותר באופניים אלה.

* ראשית, יש להקפיד כי בעת הטענת הסוללה היא תתמלא לגמרי.

* גם אם לא רוכבים על האופניים בכלל חשוב לטעון את הסוללה שלהם אחת לחודש.

* חל איסור מוחלט לנסות לפתוח את הסוללה. יש תקלה? פנו לאיש מקצוע מוסמך.

* אופניים חשמליות רצוי לאחסן במקום מוגן מפני לחות ורטיבות.

* בתום כל רכיבה ודאו כי האופניים על Off.

הנחיית בטיחות חשובה היא לנתק את המטען של הסוללה מהשקע לאחר שמסתיימת ההטענה.

טיפולים תקופתיים

בדומה לכל כלי רכב, גם אופניים בעלות מנוע עזר כפי שהן מוגדרות בחוק זקוקות לטיפולים תקופתיים, ועוד קודם לכן יש לבצע טיפול באופניים חשמליות לאחר שהן גומאות 75 ק”מ – וזאת כדי לחזק ברגים מסוימים ולכוון את ההילוכים ואת הבלמים.

לאחר מכן התדירות המומלצת, ובעצם ההכרחית, היא אחרי 500 ק”מ או אחת לחצי שנה (המוקדם מבין השניים). אי הקפדה על ביצוע טיפולים תקופתיים אלה עלולה להוביל למצב שבו אחד מהרכיבים אינו מוחלף בזמן, דבר שלכשעצמו עלול להוביל לנזק של ממש לאופניים.

ישנם גם טיפולים אותם תוכלו לבצע בעצמכם ובפרט כיוון הבלמים פעם בחודש וניקוי השרשרת ושימונה (יש לעשות זאת כשהאופניים על הילוך בינוני). מי שרוכש את האופניים החשמליות מידי אנשי מקצוע רציניים יקבל מהם מן הסתם גם הנחיות מדויקות לטיפולים הביתיים.

בנוסף כל תקלה, או אפילו כל חשש שמא האופניים אינן תקינות – בלימה לא טובה מספיק, היעדר יציבות מוחלטת, מנוע שמגמגם לפתע – הן סיבה טובה להגיע, מהר ככל האפשר, לאנשי מקצוע בעלי ניסיון בכל הקשור לטיפול באופניים חשמליות. כדאי מאוד לבצע את הטיפולים אך ורק במקום מוסמך כך שתוכלו להיות בטוחים כי בתום הטיפול, בין אם התקופתי ובין אם בשל בעיה כלשהי, האופניים שלכם יחזרו להיות במצב אופטימלי.

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה