למה כדאי לקנות אופניים חשמליות בתל אביב?

עפ”י ההערכות, נכון לתחילת קיץ 2015 נעים בכבישי ובשבילי הארץ כ-100,000 זוגות אופניים חשמליות. היתרונות הרבים של כלי רכב נוח, זול, זמין ויעיל זה הפכו אותו לפופולרי בערים הגדולות כמו גם במושבים ובקיבוצים, ממטולה ועד אילת – אבל יש גם מקום אחד שהאופניים בעלות המנוע כמו נולדו בשבילו: תל אביב.

בגלל שבילי אופניים

אמנם בהחלט יש עוד מקום לשיפור, אבל תל אביב היא עיר ידידותית להפליא לכל רוכבי האופניים ובפרט לאלה החשמליות – וזאת בזכות הפריסה הרחבה יחסית של שבילים ייעודיים לכלי רכב זה.

חשוב לזכור שבמקרים רבים רוכבי האופניים החשמליות נמצאים במלכוד: על המדרכות אסור להם לנסוע, כך עפ”י החוק, ובהיעדר שבילים מסודרים עליהם לדווש על הכביש, חשופים לכלי רכב שלא תמיד מקפידים על זהירות נדרשת. עבור בני ה-14 עד ה-16 הבעיה אף חמורה שבעתיים, שכן להם אסור כלל לרכב על כבישים. בתל אביב החלו בשנת 2011 ליישם תוכנית חומש שאמורה לרשת את העיר בשבילי אופניים מצפון עד דרום, ממזרח למערב, כך שניתן יהיה להגיע בנוחות ובבטחה מכל נקודה אל כל נקודה על גבי אופניים – ועבור הבוחרים באופציה החשמלית אל הנוחות והביטחון מצטרפת גם המהירות.

נכון ל-2014 כבר היו בעיר למעלה מ-120 ק”מ של שבילי אופניים, ואמנם כאמור אמנם יש עוד מקום לשיפור אבל בסך הכל בהחלט ניתן לומר שתל אביב היא מקום מצוין לרוכבי האופניים החשמליות.

בגלל הנוחות

בניגוד לערים כמו ירושלים או חיפה המתאפיינות בעליות וירידות, תל אביב מישורית כך שהרכיבה על אופניים חשמליות נוחה יותר ובעיקר טווח הנסיעה מתארך בזכות היעדר הצורך לטפס.

בגלל החנייה

מצוקת החנייה בתל אביב הולכת ומחריפה – עם אופניים, חשמליות או “רגילות”, אתם פטורים מהצורך המתסכל לחפש מקום פנוי.

בגלל הרכבת התחתית

סלילתה של הרכבת התחתית החמירה את מצוקת החנייה כמו גם את הפקקים במקומות רבים בעיר לאורך שעות רבות יותר – עם אופניים חשמליות אתם מגיעים במהירות לכל יעד שרק תרצו.

בגלל הטרנדיות

תל אביב, אי אפשר להתכחש לכך, היא עיר של טרנדים, ואופניים חשמליות נתפשות, ובצדק, כקוליות – הן נוחות, הן ידידותיות לסביבה (פרמטר שהופך למשמעותי יותר ויותר ככל שעולה המודעות לחשיבות השמירה על איכות הסביבה, ובתל אביב המודעות לכך בהחלט גבוהה) והן זולות, ובהחלט כדאי גם לכם להצטרף לאופנה הכל כך משתלמת.

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה