בחירת סוללה מתאימה לאופניים חשמליות

אופניים חשמליות הן מוצר “חם” בקרב ישראלים רבים בשנים האחרונות, וכאשר מרבית הרוכשים אינם אנשי מקצוע בענף זה ורוכשים את האופניים לשימוש יומיומי שיגרתי או לטיולי סוף שבוע מהנים, רצוי ללמוד מעט יותר אודות “הלב” של אופניים מסוג זה – הסוללה. על כך במדריך הבא.

אופניים חשמליות כבשו בסערה את תושבי תל אביב והמרכז, ומשם הכיבוש התפשט לכל שאר חלקי הארץ במהרה, כאשר כיום ניתן לראות אנשי עסקים לצד בני נוער רכובים על אופניים חשמליות (או קורקינטים חשמליים) כמעט בכל עיר בישראל.

כיום מדובר על מעל 120,000 ישראלים המדוושים להם על אופניים אלו בכל רחבי הארץ וזוגות אופניים רבות נוספות נימכרות מדי חודש ובקצב גובר מיום ליום. הבעיה טמונה במרבית המיקרים בחוסר הידע של צרכנים רבים לגבי לב ליבה של מערכת רכיבה זו – הסוללה.

על מנת להקל עליכם את ההבנה בנוגע לסוללות הקיימות בשוק האופניים החשמליות, ריכזנו מדריך מתומצת לנושא סוללות של אופניים חשמליות (סוללות של קורקינטים חשמליים כלולים בהשוואה גם כן…). ההשוואה מבוססת על בדיקת טיב הסוללה, אורך החיים שלה, נוחות הדיווש עימה, האחריות שמוענקת לה וכמובן המחיר של כל סוללה שכזאת.

סוגי סוללות של אופניים חשמליות

SLA: סוללה מסוג עופרת הנחשבת נפוצה במיוחד בעיקר בשל המחיר הזול שלה ואורך החיים הטוב שלה. הבעיה טמונה בעיקר במשקל הכבד של הסוללה ובצורך בהטענה שאורכת זמן רב יחסית.

NIMH: סוללה מניקל הנחשבת ידידותית לסביבה ובעלת מהירות טעינה טובה משל העופרת. המשקל שלה קל יחסית וזהו יתרון, אך במזג אוויר קר היא סובלת מיכולת ביצועית חלשה יחסית.

LI ION: סוללת ליטיום פופולארית במיוחד בשנה האחרונה הודות ליתרונות של טעינה מהירה, אורך חיים ארוך ומשקל נמוך. הבעיה טמונה בעיקר במחיר שנחשב גבוה ביחס לאופציות הקודמות.

LI PO: שידרוג של הסוללה מהסוג שציינו זה עתה עם אורך חיים ארוך יותר ובמקביל מחיר גבוה מעט יותר. חסרון נוסף הוא שהסוללה נחשבת ללא אמינה כמו הקודמת ולכן רבים חוששים לרכוש אותה.

LIFE PO4: סוללת ליטיום חדישה ביותר העשויה מברזל ובעלת אורך חיים ארוך במיוחד, עד פי שניים ויותר מסוללת LI ON רגילה. מצד שני מדובר בסוללה יקרה וכבדה יחסית לכל האופציות הקודמות.

כיצד אדע מה לבחור?

ההמלצה הטובה ביותר בטרם תירכשו אופניים חשמליות הוא לבדוק על הנושא באינטרנט ולקפוץ לחנות בעלת ידע וניסיון בתחום לייעוץ אישי בעניין (במידת הצורך ייעוץ טלפוני). אנשי מקצוע יידעו כיצד להתאים אופניים וסוללה המתאימה עבורך בדיוק לצרכים שלך באופניים הללו.

מי שמייעדים את האופניים לסופי שבוע בחיק הטבע אינם בעלי צרכים הדומים למי שמחפשים אופניים חשמליות למטר היומיומית של נסיעה לעבודה בפקקים ובחזרה וכמובן שישנם שימושים נוספים שמבדילים את הצרכים של כל אחד ואחת.

חשוב לקבל ייעוץ ולהחליט לאחר מכן מה הכי מתאים ואיזו סוללה תהיה שילוב מנצח של איכות, אורך חיים ומחיר המתאים עבורכם.

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה